top of page

MÕISTLIKULT TOITUVA LAPSE KASVATAMINE EI OLE KERGE.

See võib samaaegselt tunduda nii kõige olulisem, kui ka kõige keerulisem ülesanne, mis sulle osaks saanud.

Enamus mulle tuttavatest vanematest peavad tähtsaks, et nende laps oleks terve ja õnnelik. Nad mõistavad ka seda, et lapsele pakutaval toidul on tervisele ja kasvamisele kriitiliselt oluline mõju. Ent nad ei ole täpselt kindlad, mida lapsele söögiks anda ja kuidas teda õiget toitu sööma saada.

Ma tean, sest ma olin ise täpselt selline noor ema.

Teresa profiil.jpg

Pärast lapse sündi sai väga kiiresti selgeks, et tema toitmine ei ole sugugi iseenesestmõistetav.

Imetamine ei sujunud, lisatoiduga alustamine oli katastroof ja siiani mõtlen kerge judinaga sellele perioodile, kui mu laps järjest uutest toitudest keelduma hakkas. Pärast näputoidu meetodi avastamist ja kuudepikkust uurimistööd (mille hulka kuulus ka otsus toitumisnõustajaks õppida), muutus kõik. Söömisest sai meie päeva parim osa.

 

Täna julgen öelda, et mu laps sööb hästi, mitmekesiselt ja rõõmuga. Olenemata sellest, et ka meil on keerulisi päevi, oskan ma teda toetada, suunata ja ise selle juures mõistuse juurde jääda. Sama väidavad ka need emad, kellega mul on rõõm olnud koostööd teha.

Viimased aastad olen pühendunud tõenduspõhise info, igapäevases elus kergesti toimivate soovituste ja julgustavate sõnade jagamisele. Räägin ja kirjutan sellest, mida kõike oleksin ise värske emana teada tahtnud. 

Teresa Grents foto.jpg
_DSC9582.jpg

Hei, mina olen
Teresa Grents!

Ma aitan beebide ja väikelaste toitmist kergemaks ning stressivabamaks muuta.

Ükskõik, kas soovid lahendust pingelistele söögiaegadele, tunned muret oma toiduga valiva väikelapse menüü pärast või otsid lihtsalt uusi retsepte - oled täpselt õigesse kohta jõudnud. Kui asi puudutab lapsi või söömist, siis saan ma sulle abiks olla.

Aastal 2020 lõpetasin Rahvatervise Akadeemias toitumisnõustaja väljaõppe. Lisaks oman ka UNICEF'i imetamisnõustaja sertifikaati ja olen läbinud mitmeid näputoidu ning valiva söömiskäitumise täiendkoolitusi. Toitumisnõustaja töö on minu teine karjäär. Enne lapse sündi (ja täielikku kannapööret oma elus) omandasin bakalaureusekraadi Tallinna Ülikoolis inglise keele ja kultuuri erialal ning pärast bakalaureuseõppe lõpetamist töötasin turismisektoris koordinaatorina.

Kui ma ei ole parasjagu hõivatud maailma parimate klientide nõustamise või uute peresõbralike retseptide testimisega, siis loen ma tõenäoliselt mõnda raamatut, panen oma 3-aastase tütrega puslet kokku või naudin abikaasagaga sushit (oleme koos olnud juba 11 aastat, nendest viimased 6 abielus).

 

Viimaste aastate jooksul olen nõustanud või koolitanud sadu peresid.

Ootan väga ka sinu omaga tuttavaks saamist!

1.png

Vaata, mis Instagramis toimub

@n2putoidulbeebi

bottom of page