E-kursus koos tugigrupiga
4-7 kuud vanade titade vanematele

BEEBI ESIMENE LISATOIT

Toitumise põhitõed, nutikad lahendused ja praktilised oskused, mis annavad lisatoidu söömisele õige hoo sisse!

surprised baby

Kas kõlab tuttavalt?

Sul on meeletult palju küsimusi alustamise kohta:
millal, mida, miks ja kuidas

Vastukäivad nõuanded lisatoidu andmise kohta ei aita, vaid ajavad hoopis segadusse

Soovid kindlustunnet, et teed beebi toitmise osas õigeid otsuseid

Teresa profiil.jpg

Mina olen Teresa Grents,
imetamis- ja toitumisnõustaja.

Oleksin olnud väga rõõmus, kui keegi oleks mulle sellise kursuse lingi saatnud siis, kui mina kolm aastat tagasi oma lapsele esimest korda lisaks piimale muud toitu andma hakkasin. Pereõe visiit kestis napid 20 minutit, internetis guugeldamine viis tupikusse ja beebigrupis antud infot ei julgenud ma usaldada. Ühtegi head beebiemmest sõbrannat mul ei olnud. 

Otsustasin siis ise toitumisnõustajaks õppida.

Tänaseks olen nõustanud ning koolitanud sadu peresid. Aidanud neil nii lisatoiduga alustada kui juba suurema lapse söömiskäitumisele uut suunda anda. Klientidega rääkides jäi harva mulje, et nad ei oleks ühest või teisest asjast varem üldse kuulnud või et nad elaksid infosulus. Ent pidevalt jäi kõlama igatsus toetavate kaasteeliste järele, hirm teha midagi valesti või teadmatus, millest täpselt alustada.

Järsku taipasin, et emad ei vaja hulganisti nimekirju, tabeleid või liiga üldsõnalisi nõuandeid, mis niikuinii eriti ei aita, vaid strateegiat ja veidi rohkem enesekindlust.

Teadmised on head, kuid toetavad vestlused koos tegevuskavaga võivad olla veel paremad.

Niisiis lõin ma oma toitumisnõustaja töökogemusest ja näputoidu meetodi mõtteviisist lähtudes süsteemi, mida saaksid kasutada kõik vanemad, ka sina ja isegi sel juhul, kui sa ei soovi kohe esimese asjana lapsele näputoitu anda.

See kursus ei tee sinu elu keerulisemaks,
vaid aitab lisatoidu andmist kergemaks ning loogilisemaks muuta.

MIS ON BEEBI ESIMENE LISATOIT:

See on spetsiaalses koolituskeskkonnas toimuv E-kursus, mis on mõeldud 4 -7 kuu vanuste laste vanematele, kes ei ole veel lisatoiduga aktiivselt alustanud. Koolituse arutelud, meeldetuletused ja suhtlus teiste vanematega käib privaatses Facebooki tugigrupis.

Kursus koosneb mõnusateks juppideks jagatud videoloengutest, aruteludest ja täiendavast PDF-formaadis lugemismaterjalist. Iga päev saad ligipääsu selle päeva teemale, võid seda kuulata ise omale sobival ajal. Iga päev võiksid omale õppimiseks planeerida umbes pool tundi (aga miks mitte ka nädalavahetusel kõike järele kuulata).  BOONUSENA saad omale alla laadida ka Näputoidul Beebi ülimenuka digitaalse retseptivihiku (tavahind 12.90€, aga kursusel osalejale tasuta)!

Veel toimub Zoomi teel kaks live küsimuste-vastuste kõnet, et saaksid oma rõõme või muresid jagada, nõu küsida ja tagasisidet saada. Salvestan Zoomi kõned ja panen järelvaatamiseks üles. Saad vaadata sulle sobival ajal, sest ma tean, et sul ei ole alati võimalik beebi kõrvalt täpselt minutipealt ühineda.
Vali endale sobiv grupp:


 

 • Live küsimuste-vastuste kõned 13 ja 22 aprill kell 10:00

 • Tugigrupp jääb avatuks kuni mai lõpuni.

 • Liitumine avatud kuni 10. aprilli õhtuni.

 • Live küsimuste-vastuste kõned 20 ja 26 mai kell 10:00

 • Tugigrupp jääb avatuks kuni juuli lõpuni.

 • Liitumine avatud kuni 15. mai õhtuni.


Koolituse aktiivse osa vältel ehk kaks esimest nädalat on sul olemas toitumisnõustaja Teresa pidev personaalne tugi ja suunamine privaatses grupis. Facebooki grupp jääb avatuks veel mõnda aega peale õppimise lõppu ja võid alati tagasi tulla, et grupiliikmetega mõtteid vahetada.
 

 

Tee sisuga lähemalt tutvust

ESIMENE NÄDAL

Millal lisatoiduga alustada? Miks antakse alustamise vanuse kohta nii erinevaid nõuandeid? Teeme kindlaks, kas sinu laps on valmis alustama.

Lusikaga toitmine vs näputoidu andmine? Või äkki hoopis mõlemad? Leia enda jaoks sobiv.

Seame fookusesse ohutuse. Kuidas kindel olla, et beebi toitu kurku ei tõmba ja mis on öökimise ning lämbumise vahe? Kuidas näputoidu andmise hirmust üle saada?

Mis üldse on beebi õige toit? Kõige esimeste lisatoitude valimine ja valmistamine. Saad ühtlasi nimekirja toitudest, mida kindlasti anda ei tohiks. Tutvud toitmisrutiinidega: millal süüa anda, kui palju ja kuidas toita? Seame paika tasakaalu piima ja lisatoidu andmise vahel.

Untitled design (9).png
 

TEINE NÄDAL

Toome mängu rauateemad ja liha. Miks beebi rauarikast toitu vajab? Milline toit annab rauda? Kuidas ja kui palju seda anda?

Vaatame üle levinumad toiduallergeenid. Kuidas allergia tekkimist ennetada

Annan nõu, mis järjekorras, kui kiiresti ja kuidas uusi toitusid edaspidi menüüsse lisada. Räägime täpsemalt beebi toitainevajadusest esimese eluaasta jooksul ja arutame, milliste nippidega seda katta saaks. Ühtlasi -  mis värk on joogiveega?

Paras aeg läbi arutada ka võimalikud tagasilöögid.

AdobeStock_221042158.jpeg

BOONUS!

Retseptivihikust leiad töövõtteid algajale peretoidu valmistajale, soovitusi näputoidu edukaks tutvustamiseks ning ideid terve oma pere toidulaua rikastamiseks. Retseptivihik on PDF formaadis ja koheselt allalaetav. 25 lehekülge soovitusi ja ideid aitavad ka esmakordsel vanemal lisatoitu enesekindlalt ning ohutult tutvustada.

See retseptivihik on mõeldud täpselt sulle, juhul kui:

- hindad head ja naturaalset kodutoitu ning soovid seda ka oma beebile tutvustada.​

- muretsed ohutuse pärast ja tahad söömise oma lapsele võimalikult turvaliseks teha.

Minimalist Lead Magnet Free Copy Instagram Post (A4 Document) (2)_edited.jpg

PÄRAST KURSUSE LÄBIMIST:

 • Tead põhimõtteid, kuidas jälgida oma lapse valmidust lisatoidu söömiseks;

 • Oskad võrrelda näputoidu andmist ja lusikaga toitmist ning mõistad, millist meetodit soovid oma peres kasutama hakata;

 • Õpid toitainerikast ja kvaliteetset lisatoitu valima ja annad nendest teadmistest lähtudes lapsele ära ka tema esimesed suutäied.
   

 • Ja mis kõige tähtsam - oled tulvil uutest ideedest, mille abil lisatoidu söömine lapsele toredaks ja vaheldusrikkaks muuta.

Kellele see programm mõeldud on?

Programm on mõeldud eelkõige 4-7 kuud vanade laste vanematele. Liituma on oodatud nii emad kui isad. Kõige rohkem saavad programmist kasu need vanemad, kelle laps ei ole veel aktiivselt lisatoitu ja/või näputoitu sööma hakanud ning eriti need, kes on valmis õpitut jooksvalt kaasa tegema. 

Kui sinu lapsel on terviseprobleeme või vajad tema toitmiseks erilahendusi, siis pole see kursus kahjuks sobilik, sest ei sisalda põhjalikku personaalset konsultatsiooni.

miks selline vanusepiirang?

Beebid kasvavad ja arenevad esimesel eluaastal tohutult. 6-kuuse ja 10-kuuse lapse vanema jaoks on oluline täiesti erinev info. Tahan anda sulle need teadmised, mida sul on vaja täna ja järgmisetel nädalatel, mitte korraga kõigega üle koormata. Oled ühes grupis ainult sarnases vanuses laste vanematega, et saaksite ka omavahel aktuaalsete teemade kohta mõtteid vahetada.

kas ma õpin ainult näputoidu kohta?

Sugugi mitte. Beebi esimene lisatoit võib olla püree, näputoit või nende kahe kombinatsioon. Räägime, kuidas ja mida iga meetodi puhul teha võiks. Sellel kursusel on ruumi kõikidel lähenemisviisidel ja aitan sul leida enda lapse jaoks õige.

kui kaua ma materjalidele ligi pääsen?

Aktiivne koolitustegevus toimub liitumise esimesel kuul, kuid loengud + Facebooki grupp jäävad avatuks veel kuni järgmise kuu lõpuni (ehk näiteks liitud aprilli grupiga ja saad kõike järele kuulata mai lõpuni). 

PS: PDF'id võid omale päriseks alla laadida, kuid ligipääs videomaterjalile aegub.

kas võin oma ligipääsu teistega jagada?

Ühe liitumise raames on võimalik saada kaks kohta Facebooki grupis - sulle ja sinu partnerile.

Rohkem sõpru või sugulasi gruppi lisada pole võimalik. Salvestatud materjalid ja videoloengud on mõeldud personaalseks kasutamiseks ning neid väljaspool gruppi edasi jagada või müüa ei tohi.

 

Kui soovid koos sõbrannaga targemaks ja enesekindlamaks saada - kutsu ta liituma! Palun austa minu tööd ja materjale. Kui igaüks tasub oma liitumise eest ise, on mul võimalik hoida mõistlikku hinda ja parimat kvaliteeti.

kõhkled, kas see ikka on seda väärt?

Loe, mida kursuse juba läbinud naised räägivad.

Pastel Strokes

Minu jaoks on seni koolitus olnud

parim investeering.

Kuigi ise hobikorras käin kokkamiskoolitustel ja kokasaateid vaatan nagu seebikaid, siis beebitoit ikka täiesti teine maailm.

- Yulia -

Saadud kasu kursuselt on hindamatu. Sellisel moel selgitusi, nõuandeid ei ole andnud ükski brošüür ega veebis loetu. Tunnen end oluliselt kindlamalt ega pelga, et teen midagi valesti või rikun ära.

- Jaanika -

Sain palju teadlikumaks. Sain julgustust. Kui arvasin algul, et ma ju põhimõtteliselt tean beebi toitmisest, siis tegelikult avardas siin õpitu palju rohkem, nt paljud üldlevinud teadmised on pigem vananenud. Olen väga rahul ja tänulik, et osa võtsin.

- Kerli -

Kogu kurus oli äärmiselt meeldiv! Kindlasti üks paremini paigutatud raha. Prinditav materjal oli ka väga hea, mul kõik mapi vahel, mine tea, millal see imetava ema pea jälle miskit meelde vajab tuletamist. Mulle meeldis, et kõik soovitused on teaduspõhised, mitte lihtsalt "mina tegin nii ja jube hea oli, tee sina ka".

- Katrin -

Pastel Strokes

Kursus on ülesehitatud ühe kompaktse tervikuna. See ei ole ood näputoidule vaid hea teejuht või abimees, aitamaks alustada lapse elus uut etappi. Mulle meeldis, et soovitustele lisandusid ka põhjendused, et miks üht või teist asja eelistada.

- Evely -

Väga laiahaardeline. Nii tore, et pakkusite välja nädala menüüd, et millega võiks kasvõi näitena alustada ja kuidas edasi liikuda. Samuti võttis ära hirmu näputoitu pakkuda kõik video materjal, mida põnevusega kuulasin. Nüüd sööme iga lõuna oma lapsega koos ja see on mõlemale nii tore aeg.

- Birgit -

Ma olen lihtsalt nii rahul, kindlasti üks parimaid kokku pandud ja läbiviidud koolitusi, kus olen osalenud!

Mulle meeldis uus teadluslik informatsioon koos selgitustega, mis ja miks on muutunud soovitustes. Sain kindlustunde jälgida oma last, tema valmisolekut, mitte lihtsalt vanuse põhjal.

Toetav suhtumine piisavalt konkreetses raamistikus - jälgi neid asju, aga eelkõige enda ja oma lapse kontekstis. Iga teema puhul asjalikud ja tõendatud põhjendused - miks nii soovitatav. Kursus oli praktiline - menüüd, loetelud, väiksed nipid, soovitused ka asjade soetamiseks jne. Videod, materjalid olid paraja pikkusega, et tähelepanu ei hajunud ja sai hästi oma päevakavasse väikese lapse kõrvalt sobitada. 

 

Igastahes - soovitan kõigile sõbrannadele, kel väiksed lapsed tulemas.

- Kai -

Pastel Strokes

Materjalid on lihtsas ja inimlikus keeles. Koolitajat oli hea kuulata, infost lihtne aru saada. Lisaks meeldis, et video/audio koolitusmaterjali toetas (kordav) PDF lisamaterjal, mis täiendas ja tuletas olulisema kuuldud info üle.

- Inger -

Väga äge kursus! Sain palju uusi teadmisi. Beebi on juba täielik näputoidu fänn, enam ei saa ükski toidukord temata mööduda. Aitäh! Nüüd saavad emme ja issi ka süüa rahulikult.

- Katrin -

Suurim kasu oli arusaam, et tegelikult on palju rohkem vabadust kombineerida ja ajastada üsna koheselt. Samuti, et võib aega võtta kuni laps harjub ja sööma hakkab ja see on ok. Eelmise lapsega olin ise kohati väga pinges, et miks ta ikka ei söö nii palju nagu raamat ette näeb. Nüüd oskan ise rahulikumalt võtta ja rohkem lapse tempos kulgeda.

- Ave -

Sain vastused enda peas tiirelnud põhilistele küsimustele. Mis kõige peamine, see julgustas tublisti katsetama ja proovima. Pärast kursust, mida on võimalus kordi ja kordi kuulata uuesti, tekkis enesekindlus ja julgus, et beebi lisatoit ei ole mitte midagi hirmsat, vaid uus ja põnev ajastu meie mõlema elus.

- Kerstin -

Pastel Strokes

Minul on ülimalt huvitav ja kasulik olnud. Mõtlen, et kuidas ma küll mõtlesin oma peaga last toitma hakata :D

- Angret - 

Mulle meeldis, et oli vōimalik teemade all küsimusi esitada ning ka isiklikult. Selline lähenemine oli väga meeldiv. Kuna meil on esimene laps, siis kōik oli väga vajalik ja silmi avav, sest tegelikult on ju vaja end paljude asjadega kurssi viia.

- Külliki -

Loomulikult on sul võimalik parima tahtmise korral kõik info ka internetiavarustest või käsiraamatutest välja otsida, kuid tihti jääb see väga üldiseks. Sul ei ole võimalik küsida ja arutleda, kuidas leitut oma peres rakendada. 

Beebi esimene lisatoit on kompaktne ja läbimõeldud strateegia. See on investeering edukasse algusesse.

Copy of Untitled (5).png

Rikkalik teadmistepagas

Untitled design (2).png

Kavalad nipid

Untitled design (3).png

Enesekindlus näputoidu osas

See kursus on sulle, kui sa oled alustamas lisatoidu pakkumist ja tahad teada, kuidas asi käib!
Siit leiad nii tugisüsteemi kui kogu plaani, et oma beebi menüüd edukalt ja targalt täiendada.

BEEBI ESIMENE LISATOIT on aidanud sadu peresid.
Tule kohe kampa!